Ben Kimim?

İsmim Özer Kiraz. 1979 yılı, İstanbul doğumluyum. 2002 senesinde Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümünden mezun oldum ve öğretmenliğe başlamadan önce bir tercüme bürosunda çalıştım. 2004 yılından beri İngilizce öğretmeni olarak çalışıyorum. Yeminli Tercümanlık sertifikası sahibiyim ve akademik tercümeler yapıyorum. Türkçe’ye çevirdiğim bazı ders kitaplarının yanı sıra, kendi yazdığım ve İngilizce derslerinde kullandığım ‘Çeviriyle Öğren’ adlı bir kitabım bulunmakta.

Verdiğim eğitimlerde İngilizce konuşma becerisinin temelini oluşturan Türkçeden İngilizceye çeviri üzerinde duruyorum. Birçok kişi İngilizceyi anlayıp konuşamadığından şikayetçi. Bunun sebebi ise İngilizceden Türkçeye odaklı bir eğitim almış olmaları. Oysaki İngilizce konuşmak, Türkçe düşündüklerimizi İngilizceye çevirmeye benzer ve bu, çok daha zordur. Ben bu eksiği gidermek adına öğrencilerimin, öğrendikleri bir konuda Türkçeden İngilizceye çeviri yapıp yapamadıklarını baz alıyorum.

“Bu konu daha pratik nasıl anlatılabilirdi?” sorusuna yıllar içinde bulduğum cevapları, tecrübelerimle birleştirerek bugün, öğrencilerime İngilizceyi sevdirmeye çalışıyorum.Ben Kimim? için 294 cevap

 1. olcaySENYUZ der ki:

  hocam merhaba,
  Online olarak özel ders verebiliyor musunuz?

 2. sosyologT der ki:

  Hocam merhaba, öncelikle böyle bir çalışma yaptığınız için çok teşekkür ederim.Liderlik okulu sayfasından takip ediyorum 75 video bittikten sonra sertifikaya başvuracaktım. Avrupa Europass Dil Pasaportu ve dil sertifikası hakkında bilgi alabilir miyim? Kişiye özel ve ders sonunda sınavla mı verilecek bu sertifikalar.

 3. mstfhsn der ki:

  Hocam Youtube Üzerinden Paylaştığınız Videoları İndirebilirmiyiz LÜTFEN CEVAPLARSANIZ.

 4. smeyyekya der ki:

  hocam bize pdf şeklinde sorular hazırlarmısınız ?

Bir Cevap Yazın