Amerikalılar El Hareketlerimizi Anlıyor Mu?
Yabancıyla konuşturan uygulamaları tanıttığım şu videomda sizinle bir referans kodu paylaşmıştım ve o kodla üye olanlarınız sayesinde ücretsiz dakikalar kazanacağımı söylemiştim. Şu anda aralıksız 3 gün konuşmaya yetecek kadar dakikam var ve bunları da native speakerlar ile yeni videolar hazırlamak için kullanıyorum. Bu videoda da uzun süredir merak ettiğim sosyal bir deneyi gerçekleştirmek istedim: “Yabancılar El Hareketlerimizi Anlıyor Mu?”

Bu deney için gerekli malzemeler:

  • 3 adet yabancı
  • 2 adet el
  • Ve isteğe bağlı olarak bir adet yüz

Deneyde Türklere özgü olduğunu düşündüğüm on adet hareket belirledim ve bunları üç farklı Amerikalı deneğin karşısında yaparak ne anlama geldiklerini tahmin etmelerini istedim. 2 numaralı deneği önceki videolarımdan da tanıyorsunuz. Soren ile daha samimi bir diyalog kurabildiğim için, diğer denekler üzerinde denemeye cesaret edemediğim bazı el hareketlerini de deneme şansım oldu, ancak tabi bunları bu videoya koymadım.

Bir önceki listening videomda sorduğum soruların cevaplarını ve bu videodaki native speakerların profil linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Native speakerlar ile yapmamı istediğiniz video fikirleriniz olursa bu videonun altına yorum olarak yazmaktan çekinmeyin. Sonuç olarak ben bu dakikaları sizin sayenizde kazandım ve bir ürün şeklinde size döndürmek istiyorum. Ayrıca bu videoyu beğenip paylaşırsanız çok mutlu olurum. Bir sonraki videoda görüşmek üzere. Hoşçakalın!

Nick’in profil linki: https://goo.gl/iqzq5o
Soren’in profil linki: https://goo.gl/cg1qx3
Kinzie’nin profil linki: https://goo.gl/aLHEuq

Bir önceki listening videosunu cevapları:
1. pretend
2. mispronounce
3. encourage
4. depending
5. as well as
6. through
7. plumbers
8. get tracked
9. basis
10. recommend

Bu yazı Bonus Dersler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın