He, She, It, I, You, We, They Konu Anlatımı
Bu ilk dersimizde, İngilizcede özne olarak kullanılan temel kelimeleri öğrenerek kendimizi ve başkalarını tanıtacağız. Bu kelimeler sırasıyla şöyle:

I– Ben
You – Sen/Siz
We – Biz
They – Onlar
He – O
She – O
It – O

He, she, it gibi üç tane “o” kelimesinin olması kullanım yerlerinin farklı olmasından kaynaklanır. Şöyle ki, he erkeklerde, she, bayanlarda, it ise cansızlarda, yani cisimlerde ve hayvanlarda kullanılır. Ancak bu hayvan kendi hayvanınız gibi cinsiyetini bildiğiniz bir hayvansa he ya da she kelimelerini de kullanabilirsiniz. Özne olarak kullanılan bu kelimeleri bilmek önemlidir, çünkü İngilizcede cümlenin devamının nasıl kurulacağını özne belirler. Bu da şu şekilde olur: İngilizcede özneler tekil ve çoğul olarak iki gruba ayrılır. Çoğul özne grubunda you, we ve they bulunur. Tekillik ve…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

He, She, It, I, You, We, They Konu Anlatımı için 78 cevap

  1. Emirhan01 der ki:

    Hocam 2 kitabınızıda almak istiyorum fakat bir sorum olucak ininal kart geçerlimi ?

  2. ErdemDurmus der ki:

    Hocam ben kolej mezunuyum ama 20 yıldır konuşmaya konuşmaya bir çok şeyi unutmuşum, çok akıcı bir ingilizcem vardı ama şu an ingilizcem yerlerde geziyor, kitaplarınız c1-c2 seviyesine kadar getirebilir mi beni?

  3. hayrullah kiyat der ki:

    hocam yaz tatiline girdik.İngilizce kursuna gitmeyi düşündüğüm bu zamanlarda sizin sitenize denk geldim.99 ders akıcı ingilizce kısmını gördüm sizce kursa gitmeyip bu 99 kursu izliyip pratik yaparsam ingilizceyi öğrenebilirmiyim?ingilizceyi öğrenmek çok istiyorum yani anlayacağınız bunu içten istiyorum.şimdiden teşekkürler hocam…

Bir cevap yazın