Indirect Speech Konu Anlatımı (Vol. 2)
Bu dersimizde, bir önceki derste yarım kalan Reported Speech konusuna devam edeceğiz. Eğer o videoyu izlemediyseniz mutlaka öncelikle onu izlemenizi tavsiye ediyorum çünkü bu videoda dolaylı aktarım konusunun detaylarına gireceğiz.

Indirect speech cümleleri kurarken kafaları kurcalayan şeylerden biri, aktarma fiili olarak say mi yoksa tell mi kullanılacağı. 69. videomda say ve tell kelimelerinin arasındaki farklardan bahsetmiştim. Orada anlattığım şeylerden biri de, cümlenin kime söylendiğinin belirtildiği durumlarda tell kullanmamız gerektiğiydi. Mesela bir arkadaşımız bize…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Indirect Speech Konu Anlatımı (Vol. 2) için 10 cevap

 1. ilyas der ki:

  Merhaba hocam.

  Edatlarla kullanılan fiiller 100 tane dediniz gerund ve infinitive konusunda(72.ders). bu listeyi hangi derste vermiştiniz, paylaşır mısınız tekrardan.

  Teşekkür ederim.

 2. Veysel der ki:

  Sizi takdir ediyorum eminim bir çok kişi sizin videolarınızdan yararlanıyor kalitenizden hiç ödün vermiyorsunuz . Emekleriniz için teşekkürü borç bilirim.

 3. berrak der ki:

  Hocam merhaba özel ders için size nasıl ulaşabilirim? özelders.com da maalesef isminizi bulamadım.

 4. merve der ki:

  merhaba,
  kitabınızda sadece alıştırma mı var yoksa burdaki anlatımlar orada da mevcut mu?

 5. naltin der ki:

  ilk kez bakıyorum konu anlatımınıza bayıldım, harikasınız .

Bir cevap yazın