İngilizce Nereli Olduğunu Sorma ve Cevaplama
7. Dersimiz olan bu derste nereli olduğumuzu sorup söylemeyi öğreneceğiz. İngilizcede bunun için kullanılan cümle yapılarını detaylarıyla öğreneceğiz ve dersin bitiminde bu konuyla ilgili olarak kafanızda herhangi bir soru işareti kalmayacak. Şimdi bu yapıları görelim…

İngilizcede birisinin nereli olduğunu sorarken, 4. Dersimizde öğrendiğimiz ve nere/nerede/nereye gibi anlamları olan “where” soru kalıbını kullanacağız:

Where…

Ardından, peşinden getireceğimiz özneye uygun bir yardımcı fiil getireceğiz. “Sen nerelisin?” şeklinde soracağımızı düşünelim ve cümlemize buna göre devam edelim. Şimdi “sen,”  yani “you” kelimesine uygun bir…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İngilizce Nereli Olduğunu Sorma ve Cevaplama için 9 cevap

 1. Kerem der ki:

  Mesela hocam “ben Galatasaraylıyım” desem, nasıl olacak?

 2. leyla der ki:

  hocam is+your kullanıldığı zaman şöyle bir genelleme yapabilir miyiz, is her zaman your dan önce gelir?

 3. Baran der ki:

  Ülkeler ve milletler liste indirme linki maalesef calismiyor Hocam 🙁

 4. furkan der ki:

  ülke ve milliyet listesine tıkladığımız da bulunamadı diyor hocam?

 5. Merve KUCUK der ki:

  Hocam artık bütün metinler sayfada yazmıyor galiba yani sadece bende mi öyle oldu bilemiyorum ama önceden yazıyordu şu an sadece pdf dosyası şeklinde açınca gözüküyor bu şekilde de dosyaların içindeki listeleri indiremedim ben acaba başka bir yöntemi var mı indirmenin?

 6. esrakorkmaz der ki:

  hocam ben ülkelerle ilgili listesini indirmek istiyordum ama artık yok heralde.

Bir cevap yazın