İngilizce Sayılar Konu Anlatımı Videosu
Bu dersimizde sayıları öğreneceğiz. Ancak yine her dersimde olduğu gibi bu derste de, size sayıların İngilizce karşılıklarını verip, sayılar bundan ibarettir diyerek üstünkörü geçmeyeceğim. Sayıları tüm ayrıntılarıyla anlatacağım ve İngilizcede içinde sayıların geçtiği cümlelerle ilgili kafanızda soru işareti kalmayacak. Öyleyse hemen saymaya başlayalım!

İngilizcede sayıları ezberlemek zormuş gibi görünse de, bir ile yirmi arasındaki sayıları ve peşlerinden gelen 30, 40 gibi sayıları ezberledikten sonra aslında işin çoğu bitiyor. On ikiye kadar olan tüm sayılar birbirinden farklı ama on ikiden sonra belirli bir düzen başlıyor. On “ten” demek ve 13-19 arasındaki tüm sayıların sonuna “ten” eklendiğini görebilirsiniz. İki “e” ile yazıldığına bakmayın siz; oradaki aslında on. Hatta baş kısımlarının da sondaki rakamlara benzediğini, bazılarında ise…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İngilizce Sayılar Konu Anlatımı Videosu için 2 cevap

Bir yanıt yazın