Present Continuous Tense Konu Anlatımı (İngilizce Şimdiki Zaman)
“Hocam zamanlara kaçıncı videoda geçeceğiz?”, “Hocam zamanlara daha geçmeyecek miyiz?”, “Hocam tensleri ne zaman anlatacaksınız?” Bu sorularınızın hepsi bu videoda yanıt buluyor. Bu videoda İngilizcedeki en basit zamanımız olan şimdiki zamanı anlatacağım. Ancak şunu hatırlatmakta fayda var; İngilizce zamanlardan ibaret değil veya İngilizcede zamanları öğrendikten sonra her şeyi öğrenmiş olmuyoruz. Aslına bakarsanız zamanlar İngilizcenin en fazla yüzde yirmisini oluşturuyor. Zamanların haricinde öğrenmemiz gereken onlarca konu var. Zamanların peş peşe anlatılması kafa karışıklığına neden olabileceği için aralara bu konuları serpiştireceğim. İngilizcede 12 tane zaman olduğu için de bu biraz zaman alacak.

Gelelim şimdiki zamana. İngilizcede zamanlar anlatılırken, bir İngilizce öğretmeni olarak bile anlamadığım bir nedenden ötürü geniş zamanla başlanıyor. Geniş zaman bana göre İngilizcedeki en zor zamanlardan biri, belki de en zoru. İnsanı İngilizce öğrenmekten soğutan bu zamanı ikinci sıraya alarak öğrenci dostu şimdiki zamanla başlamak istiyorum.

Şimdiki zaman, “geliyor, gidiyor, yapıyor, ediyor” şeklinde…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Present Continuous Tense Konu Anlatımı (İngilizce Şimdiki Zaman) için 3 cevap

Bir cevap yazın