İngilizce Konuşma
İngilizce konuşma ve dinleme odaklı olarak hazırladığım video serisinin devamı olan bu videoda, bu sefer Soren ile yaptığım görüşmenin izlemediğiniz kısımlarını izleme ve listening becerilerinizi test etme fırsatı bulacaksınız. Hatırlarsanız, bu serinin ilk videosunda yabancıyla konuşturan uygulamaları inceleyerek, fiyat ve özellik yönünden birbirleriyle karşılaştırmıştım. İşte, Soren ile de o videoyu hazırlarken tanışıp, görüşmenin yalnızca sınırlı bir kısmına yer vermiştim.

Bu videoyu da bir öncekinde olduğu gibi, yalnızca İngilizce altyazı ile vereceğim ve gizlediğim bazı kelimeleri sizin bulmanızı isteyeceğim. Yani kendinizi 10 soruluk bir listening sınavındaymış gibi düşünebilirsiniz. Her ne kadar videonun başında Soren’den biraz yavaş konuşmasını istemiş olsam da sonrasında gerek o gerekse ben kendimizi biraz kaptırmışız ve ortaya tatlı sert bir diyalog çıkmış.

Bir önceki videoda Alejandra ile yaptığım görüşme biraz basit kaçtığı için olsa gerek, bolca onda on yapan olmuştu. Bu videodaki görüşme nispeten daha zor, o yüzden onda on yapan olup olmayacağını merak ediyorum. Cevaplarınızı yine, yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Doğru cevaplar ise bu serinin bir sonraki videosunda gelecek. Ha, bir de Soren ile kendiniz görüşmek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz.

Bir önceki videonun cevaplarını açıklamanın da vakti geldi:

  1. because of
  2. 3:07 PM.
  3. sip
  4. nervous
  5. proud
  6. another
  7. actually
  8. terrible
  9. being
  10. hold on

 

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın