izlesene.com ve dailymotion.com Kanalları Açıldı!

izlesene.com ve dailymotion.com kanalları açıldı! Artık videolarıma bu iki site üzerinden de ulaşabileceksiniz. Kanal ismimiz ise aynı: İngilizce Konu Anlatımı. Şu anda üzerlerine tıklayarak kanallara gidebilirsiniz.

Bu yeni iki kanalda YouTube kanalımdan farklı olan bazı şeyler var. Bu farklara değineceğim elbet ama her şeyden önemlisi, yasaklar diyarı ülkemizde YouTube sitesi yine her an yasaklanabileceği için videolarımdan mahrum kalmanızı istemedim. konuanlatımı.com adresini bir yere kaydederseniz, YouTube ilerleyen bir tarihte engellenirse, videoların çalışan linklerine her zaman için buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi şu farklılıklardan bahsedeyim. Aslında 50. videodan sonrakilerde ufak düzeltmeler dışında pek bir işlem yapmadım. İlk 50 videoyu ise görsel ve işitsel açıdan sonraki 50 videoya uyum sağlayacak şekilde düzenledim. Belki de en önemli değişikliklerden biri, ilk 30 videoda abartı derecede olan arka plan müziğinin sesini kısmak oldu. Neden tamamen kaldırmadınız diyenler olacaktır ama bunu denedim ve videolardaki enerjinin gittiğini gördüm. Bu yüzden sonraki videolarda olduğu gibi, neredeyse yok denilecek kadar az bir düzeye çektim.

Film alıntıları geçişlerini, başlangıç ve bitişleri, alıştırma çözme bölümlerini yeni videolara uyacak şekilde düzenledim. Bir de, önemsiz bir şeymiş gibi görünse de, aslında çok önemli olduğunu bir abonemin yorumu sayesinde fark ettiğim bir düzeltme yaparak, film alıntıları sırasında çalan fon müziğini tamamen kestim. Bu sayede konuşmalar ve sesler daha anlaşılır oldu. Film alıntılarıyla ilgili başka bir şey daha yaptım ve boyutu küçük olduğu için filmlerin seyrini zorlaştıran film balonunu genişlettim. Bu kısmı bire bir yeni videolardaki gibi yapamasam da daha hoş olduğunu söyleyebilirim.

Başka bir değişiklik ise, kötü olduğunu düşündüğüm esprileri çıkartmak oldu… Arkadaş ortamında içkiliyken bile yapılmayacak bu esprilerle ne anlatmaya çalışıyordum, inanın bilmiyorum.

Son ve en önemli değişiklik ise bilgi içeriğinde oldu. PDF dosyalarını inceledikçe bazı bilgilerin çıkartılıp, bazılarının güncellenmesi gerektiğini gördüm. Bazılarında ise yazım hatalardı vardı ve bunları düzelttim.

Sonuç olarak, ilk 50 video için izlesene.com veya dailymotion.com kanallarını tercih etmenizi öneririm. Sonrasında eklenen videolar zaten aynı.

Herkese iyi seyirler diliyorum.


Bu yazı Genel, Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

izlesene.com ve dailymotion.com Kanalları Açıldı! için 2 cevap

Bir cevap yazın