Near Next to, Behind, In front of, In On At, Under Below, Above Over, Between Among, Inside Farkları
Bu dersimizde İngilizcedeki yer edatlarını ve aralarındaki farkları öğreneceğiz. Yer edatı dediğimiz; altında, üstünde, içinde, yanında gibi sözcükler.  Bu sözcükleri insanların ve cisimlerin yerini söylerken kullanıyoruz. Bu dersi baştan sona izledikten sonra hangi durumda hangi yer edatının kullanılacağı konusunda kafanızdaki tüm soru işaretleri ve belirsizlikler gitmiş olacak. Öyleyse başlayalım…

Yer edatlarıyla cümle kurmak son derece basit. Olumlu bir cümlede ilk olarak özneyi yazıyoruz. Arından bu özneye uygun bir yardımcı fiil getiriyoruz. Peşinden yer edatını koyuyoruz. Son olarak da neyin altında…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Near Next to, Behind, In front of, In On At, Under Below, Above Over, Between Among, Inside Farkları için 23 cevap

 1. Faruk der ki:

  Hocam çok teşekkürler kolaylık sağladıniz

 2. rana der ki:

  yarın sınavım var işşallah 90 ın civarından alırım

 3. tanerg17 der ki:

  Hocam slm, ben verdiğiniz örneklerde bulunan “I’m in shower” ve “I’m on television” cümlesinde shower ve television kelimelerinin önüne neden the gelmediğini anlamadım. Sonuçta bu duş ve televizyon belli değilmi?
  Tşk.

 4. oguzoguz der ki:

  Merhabalar.
  Sitenizi ve anlatım tarzınızı çok takdir ediyorum. İzninizle bir sorum olacak.
  Şu cümleyi yabancı bir web sitesinde gördüm:

  Unfortunately, Mr Brown in hospital.

  Bu cümlede Mr Brown çalıştığı için değil, hasta olduğundan dolayı hastanede bulunduğu için “in” yerine “at” kullanılması gerekmiyor mu?

 5. ismail for hate der ki:

  Neden sifirin altinda derken ander deyilde bellow kulandik? overin karisiti ander deyilmiydi

Bir cevap yazın