Reported Speech Konu Anlatımı (Vol. 1)
İki derslik serimize Reported Speech konusuyla devam ediyoruz. Hem biraz karmaşık hem de biraz geniş bir konu olduğu için bunu da iki ayrı derste anlatmak istedim. Bu derste Reported Speech konusuyla ilgili temel şeyleri öğreneceğiz.

Bu konu bazı kitaplarda Indirect Speech olarak da geçiyor ve Türkçeye “Dolaylı Anlatım” olarak çevrilebiliyor. Eğer bir şey dolaylıysa onun mutlaka bir de dolaysızı, yani direct hali de vardır diye düşünebilirsiniz ki böyle bir şey gerçekten de var. Söylenilen bir sözün, başkalarına nasıl aktarılacağını öğreneceğimiz bu konuda, cümleyi olduğu gibi aktarma veya rapor ederek aktarma şeklinde iki ayrı yöntem…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Reported Speech Konu Anlatımı (Vol. 1) için 3 cevap

  1. Begüm der ki:

    Hocam konu anlatımınız çok güzel bi şey rica edecektim.Bu zaman kadar anlattığınız videoları içeren 30. videodaki gibi ingilizce cümle nasıl kurulur videosu tekrar yapabilir misiniz? Writing sınavına çalışırken çok yardımcı oluyor:)

  2. ilhami der ki:

    Hocam, Allah razı olsun. Rabbim iki cihan saadeti nasip etsin 🙂

Bir cevap yazın