Shall, Let’s, Why don’t, How about Konu Anlatımı
Bu dersimizde İngilizcede öneride bulunmayı öğreneceğiz. Bunun için de shall, let’s, why don’t, what about ve how about yapılarını kullanacağız. Öneriler geçmişte veya gelecekte yapılamayacağı için şu anı anlatan cümleler kuruyor olmamız gerekecek. Ancak bunun için geniş zamanı veya şimdiki zamanı kullanmayacağız, çünkü İngilizcede öneride bulunmak için kullanılan bu ifadelerin kendilerine özgü kullanım şekilleri var ve biz bu derste bunları öğreneceğiz.

İlk olarak shall kelimesiyle başlayacağım. Shall beraber kullanıldığı fiilin sonuna -lım/-lim ekini katıyor. Shall kelimesini sadece soru cümlesi…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Shall, Let’s, Why don’t, How about Konu Anlatımı için 34 cevap

  1. Ayşe melen der ki:

    Very very wonderful..thanks….

  2. tekin21 der ki:

    Her ders de biliyorum dediğim konular içinde bilmediğim ne kadar bilgi varmış onu görüyorum. Dersleriniz harika videolarınızı izlemeye başladım inş. kitabınızı da alıp pekiştireceğim.

  3. AslhnAcr der ki:

    Çok iyisiniz. Kesinlikle öğrencinin alabildiği şekilde anlatıyorsunuz ve eğlenceli yanınız çok hoş. Sizden konu dinlerken hiç sıkılmıyorum ve sizin anlatım yönteminize alıştığım için kendi hocalarımdan dinlerken zevk almıyorum. İyi ki sizi buldum. Kitaplarınızdan sipariş vereceğim teşekkürler:)

Bir cevap yazın