Superlatives Konu Anlatımı
Bu dersimizde Superlative Adjectives yani “en üstünlük” sıfatlarını anlatacağım. En üstünlükle kastettiğim şey, “en güzel, en çirkin” örneklerinde olduğu gibi, sıfatların başına “en” kelimesinin eklenmesi. Türkçede biz bu anlamı sadece “en” kelimesiyle verebiliyoruz ancak İngilizcede işler biraz daha karışık. Bu dersi izlemeden önce, en üstünlük değil de, üstünlük durumunu bildiren sıfatları anlattığım bir önceki dersimi izlemenizi tavsiye ederim; yoksa bu ders biraz havada kalır.

İngilizcede, sıfatın başına eklenerek “en” anlamını verebilen bir kelimemiz var aslında. Ama bir de sıfatın sonuna eklenerek “en” anlamını verebilen bir ekimiz var. Bazı sıfatlarda birini, bazılarında ise diğerini kullanıyoruz… Merak etmeyin, bu da o kadar karmaşık bir konu değil. Sıfatın başına eklenerek “en” anlamını veren sözcüğümüz “most”. Most kelimesini…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Superlatives Konu Anlatımı için 1 cevap

Bir cevap yazın