Would, Used to, Get used to, Be used to Konu Anlatımı
Bu dersimizde birbirine çok karıştırılan üç kelimeyi tanıyacağız: Used to, Be used to, Get used to ve Would. İngilizcede alışkanlıklarımızdan bahsederken kullandığımız bu dört ifade birbirine çok benziyor gibi görünse de hepsinin kendine özel yetenekleri, yani kullanım yerleri var. Çoğu zaman da birinin kullanıldığı yerde diğerini kullanmak mümkün olmuyor. Bu yüzden hepsini birer birer incelemekte fayda var.

İlk olarak would kelimesiyle başlamak istiyorum. Would sözcüğünü ‘Future in the past’, yani ‘Geçmişte gelecek’ konusunu anlattığım 60. dersimizde detaylı olarak görmüş ve içinde kullanıldığı cümleye -ecekti/-acaktı gibi anlamlar kattığını öğrenmiştik. Hatırlarsanız aynı derste, would ile bağımsız cümleler kuramadığımızdan ve…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Would, Used to, Get used to, Be used to Konu Anlatımı için 7 cevap

 1. hasan der ki:

  hocam tüm videoların bitmesine daha çok var mı.

  work and travel için hazırlanıyorum da. buraya kadar ki videoları bitirdigimde temel konusma icin yeterli olur mu konu acısından merak ediyorum, konu olarak?

 2. kaan der ki:

  hocam adjective clauses ları anlatıcak mısınız?

 3. onur der ki:

  her konu için bir de reported speech halleri nasıl olur onu da belirtmeniz gerekir bence.

Bir cevap yazın