İngilizce Mülakatlarda Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bu videomda, çoğu kişiyi yakından ilgilendiren bir konu olduğunu düşündüğüm, İngilizce mülakatlar hakkında ipuçları vereceğim. Bu ipuçları sayesinde, tamamı İngilizce olarak yazılan iş ilanlarının vazgeçilmez birer parçası olan İngilizce mülakatlar, korkulu rüya olmaktan çıkacak.

Bunu yaparken tek başıma olmayacağım ve anadili İngilizce olan, Güney Amerikalı JC’den altın değerinde bilgiler ve ipuçları edineceğim. JC, sözlü mülakatlar konusunda engin bir bilgiye sahip ve aynı zamanda kurumsal bir firmada yıllarca işveren pozisyonunda çalışmış. Dolayısıyla, işe alınacak bir kişiden nelerin beklendiği konusunda son derece bilgili.

JC ile görüşmemi, yabancıyla konuşturan uygulamaları tanıttığım ilk videomdan hatırlayacağınız, Cambly üzerinden gerçekleştirdim. Referans kodumla üye olup ücretsiz deneme dakikası kazanmak için, üye olurken ilgili alana “dingiliz0” yazmanız yeterli. Bu sayede ben de ücretsiz dakika kazanacağım ve size bu tür videolar şeklinde geri döndüreceğim.

İngilizce iş mülakatlarıyla ilgili olarak vereceğimiz bilgilerin çoğu aslında Türkçe mülakatlar için de geçerli olduğundan, İngilizce bilmiyorsanız bile Türkçe altyazıları aktifleştirerek bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın