Yabancıları Anlayabiliyor muyuz? – Alejandra Uncut
Bir önceki videomda yabancıyla konuşturan uygulamaları inceleyerek, fiyat ve özellik yönünden birbirleriyle karşılaştırmıştım. Videonun sonunda ise bu uygulamalardan biriyle gerçekleştirdiğim örnek görüşme kayıtlarını vermiştim. Bu kısım, videonun kendisinden daha fazla ilgi gördü. Özellikle de Alejandra ile yaptığım görüşmeyle ilgili olarak çok değişik yorumlar aldım.

Durum böyle olunca, sizi bu konuşmanın tamamından mahrum bırakmanın haksızlık olacağını düşündüm. Bu videoda o görüşmeyi başından sonuna kadar, ancak bu sefer sadece İngilizce altyazı ile izleyeceğiz. Burası bir eğitim kanalı olduğu için bunu da bir eğitim aracına dönüştürdüm ve Alejandra’nın kullandığı bazı kelimeleri sizin tahmin etmenizi istedim. Yani bunu, 10 soruluk, boşluk doldurmalı bir listening sınavı gibi düşünebilirsiniz. Bulduğunuz on kelimeyi bu videonun ya da bu sayfanın yorumlar kısmına yazmanızı istiyorum. Cevaplar ise bir sonraki videomda gelecek.

Tabi Alejandra ile yaptığım görüşmede başlangıç seviyesindeymişim gibi konuştuğum için, son derece hatalı telaffuzlar ve yanlış kullanımlar duymanız mümkün 🙂

Bu on soru çok kolay gelirse bunu da mutlaka yorumlarda belirtin ki bir sonraki videoda biraz daha ileri düzey bir görüşmeden alıntılar yapayım. Bir önceki videomda verdiğim üyelik kodumla üye olanlarınız sayesinde bol bol ücretsiz dakika kazandım ve bunları da bu tür videolar hazırlamak için kullanabilirim.

Alejandra ile kendiniz görüşmek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın