Gerunds & Infinitives Konu Anlatımı
Bu dersimizde İngilizcenin en karışık konularından biri olarak görülen Gerunds & Infinitives konusunu öğreneceğiz. Aslında ezberle aranız iyiyse bu konu size hiç de zor gelmeyecektir çünkü Gerunds & Infinitives konusunda ezberlememiz gereken bir grup fiil ve özel kullanım var. Yine de, sizin için hazırladığım detaylı tablolarla bu konuyu daha anlaşılır bir hale getirmeye çalıştım.

Öncelikle bu iki kavramın ne olduğuyla başlayalım. Bir fiilin sonuna, o fiili isim yapmak amacıyla –ing takısı eklendiğinde, -ing takısı almış fiilimize gerund, yani isim-fiil adı veriliyor. Örneğin, swimming (yüzme), painting (resim), dancing (dans) gibi kelimeler gerund olarak geçiyor. Tam da benzer şeyi yapmak amacıyla fiile -ing takısı getirmek yerine, fiilden önce to kelimesini koyduğumuzda oluşan, to swim (yüzmek), to paint (resim yapmak), to dance (dans etmek) gibi yapılar ise infinitive olarak…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Gerunds & Infinitives Konu Anlatımı için 41 cevap

Bir cevap yazın