“İngilizce Konu Anlatımı” Kitabı (Türkçe Anlatımlı)
Uzun bir beklemeden sonra İngilizce Konu Anlatımı kitabım çıktı! Kitap kanalla aynı adı taşıyor: “İngilizce Konu Anlatımı”. Türkçe anlatımlı İngilizce gramer kitabı olan “İngilizce Konu Anlatımı”, tıpkı adı gibi sadece gramer konularının anlatımlarından oluşuyor. Çeviriyle Öğren kitabı için, “Hocam içinde hiç konu anlatımı yok mu?” diye soranların, bu kitapla ilgili olarak da, “Hocam içinde hiç alıştırma yok mu?” diye soracaklarını duyar gibi oluyorum. Bu kitabın içinde hiç alıştırma yok; Çeviriyle Öğren’in içinde de hiç konu anlatımı yok. Dolayısıyla bu iki kitap beraber kullanıldığında Voltran’ı oluşturuyor. Şu anda her iki kitabı da www.turengkitap.com sitemden ayrı ayrı ya da indirimli set şeklinde satın alabilirsiniz.

2015 yılından 2017 yılına kadar bu sitem üzerinden paylaştığım, videolarımın PDF şeklindeki yazılı metinleri bu kitabın iskeletini oluşturuyor. Türkçe açıklamalı bir gramer kitabı olan İngilizce Konu Anlatımı kitabında, videolarda geçen her şey olduğu gibi fazlası da var. Örneğin gerund fiiller ya da edat alan fiiller gibi tabloları ayrı ayrı dosyalar şeklinde indirmek gerekiyordu. İşte o tablolar ve paylaştığım diğer her şey bu kitapta bir araya geldi. Bunlara ek olarak da PDF dosyalarında olmayan bazı tablolar ekledim. Örneğin, meslekler konusunu anlattığım dersin PDF dosyasında, meslekleri Türkçe karşılıklarıyla veren düzenli bir tablo yoktu. Bu ve bunun gibi pek çok konuya tablolar, fazladan örnek cümleler ve cümlelerde anlatılan bilgilerin somutlaşmasını sağlayacak can alıcı görseller ekledim.

Apple ürünlerinin kaliteli olmasının sebebi, içlerindeki her parçayı kendilerinin üretmesi. Benim videolarımda ve kitaplarımda da benzer bir durum söz konusu. Örneğin, ünite sayfalarının sağ üst köşelerinde yer alan kare kodlarla o konunun videolu anlatımına kolayca gidebiliyorsunuz. Aynı şekilde, o konunun Çeviriyle Öğren kitabının kaçıncı sayfasında yer aldığı bilgisi de bu alanda yazıyor.

Bu kitapla ilgili belki de en önemli olan şey ise, ders anlatımlarında videolara hiçbir şekilde atıfta bulunulmadığı için sınıf ortamında da rahatlıkla bir konu anlatımı kitabı olarak kullanılabilecek olması. Yani bir öğretmenseniz ve Türkçe anlatımlı, destekleyici bir gramer kitabı arıyorsanız İngilizce Konu Anlatımı kitabını tercih edebilirsiniz.

Kitap 300 sayfadan oluşuyor ve İçindekiler bölümünde her ders, o dersin videosu ile aynı numarayla gösteriliyor. Bundan daha da güzel olan şey ise, her kitapta bulunmayan ve hazırlaması adeta işkence olan bir indeks kısmının bulunuyor oluşu. Kitabın sonunda yer alan 3 sayfalık indeks bölümünde anahtar kelime bazında arama yapabiliyorsunuz. Örneğin, “would” kelimesinin kullanım alanlarını merak ediyorsanız, bu bölümü kullanarak kolaylıkla would’un kullanıldığı yerlere ulaşabiliyorsunuz.

Kitabı www.turengkitap.com adresindeki yenilenen sitem üzerinden satın alırken kredi kartı veya havale seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Yurtdışı alımlarda ise işleyiş değiştiği için satış sitemde yazılı olan bilgiler doğrultusunda sipariş vermenizi rica ediyorum. Kitabı Çeviriyle Öğren ile beraber alacaksanız, ana sayfada bulunan “İndirimli Set” ürün linkini kullanmanızı tavsiye ediyorum. İki ve daha fazla adette alınan kitaplar, darbelere ve neme karşı koruyucu balonlu zarfta geliyor.

Kitabı elinize geçtikten sonra ürün linkinde yer alan yorumlar kısmına yorum bırakmayı unutmayın. Kitabı alacak ve önerecek olan herkese şimdiden teşekkürler.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

“İngilizce Konu Anlatımı” Kitabı (Türkçe Anlatımlı) için 2 cevap

Bir yanıt yazın