Facebook ve Twitter’a VPN ile girme (OpenVPN)

Facebook ve Twitter’a giremiyorsanız OpenVPN kullanabilirsiniz. Kurulum 5 dakikanızı alacak ve çok basit:

1- İşletim sisteminizin 32 veya 64 bit olmasına bağlı olarak şu iki dosyadan birini indirin.  (kaç bit olduğunu bilmiyorsanız sorun değil, zaten diğeri çalışmayacaktır). İnen programı kurun ama hemen çalıştırmayın.
32 Bit için tıklayın.
64 Bit için tıklayın.

2- Buraya tıklayarak zip dosyasını indirin ve bir klasöre çıkartın. Bu zip dosyasından 3-4 tane farklı dosya çıkacaktır. Bunlardan birisini (hepsini değil) C:\Program Files\OpenVPN\config klasörüne kopyalayın.

3- Şimdi ilk indirdiğiniz ve kurduğunuz programı masaüstündeki simgesine tıklayarak çalıştırın. Program çalışmamış gibi görünse de sağ alta, saat simgesinin oraya simgesini atacaktır. O simgeye sağ tıklayın ve Bağlan’ı seçin. Kullanıcı adı olarak vpnbook ve şifre olarak JE5Raphu girin.

HEPSİ BU!

Artık Kanaraya Adalarından falan bağlanmış görüneceksiniz. Bir süre sonra bu ayarlarla girememeye başlarsanız, güncel kullanıcı adı ve şifre bilgileri için http://www.vpnbook.com/freevpn adresine bakın. Sayfanın orta alt kısmında Username ve Password olarak bu bilgileri göreceksiniz. Yine de giremezseniz zip paketini güncellemeniz gerekiyor olabilir. Bunun için de yine aynı sayfada, kullanıcı adı ve şifrenin biraz yukarısındaki Euro1 OpenVPN Certificate Bundle linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın