İngilizcede Cümle Nasıl Kurulur?
Otuzuncu dersimiz olan bu derste farklı bir çalışma yapacağız. Bu dersimizde yeni bir konu anlatmayacağım; onun yerine, şu ana kadar geldiğimiz noktada edindiğimiz bilgileri kullanarak cümleler kurmaya çalışmanızı isteyeceğim. Buna kaynak olarak da Çeviriyle Öğren’deki bir Genel Revizyon ünitesini kullanacağız.

Çeviriyle Öğren’i hazırlarken, bir sayfadaki bütün cümlelerde aynı gramer konusu test edildiğinde, bir süre sonra cümlelerin düşünmeden, sistematik olarak çevrilebildiğini fark ettim. Bu bir olumsuzluktu. Bunun önüne geçmek için son beş veya on üniteyi kapsayacak şekilde farklı konulardan cümleler içeren Genel Revizyon ünitelerini ekledim. Genel Revizyon ünitelerinde farklı derslerde edindiğiniz bilgileri…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İngilizcede Cümle Nasıl Kurulur? için 11 cevap

 1. Esin Kara der ki:

  Çok güzel bir anlatım. Sıfır olan İngilizcem ile şimdiden bir şeyler anlıyorum. Emeğinize saglik Teşekkürler ☺

 2. ali der ki:

  Merhaba hocam, ayrıntılı anlatımınız için teşekkür ederim. Tek takıldığım nokta şu oldu.

  “There isn’t any sugar in the bag” yerine “There is no sugar in the bag” diyebilir miydik?

 3. dgkncsgo der ki:

  Hocam merhabalar.Benim bir sorum olacak.Kitap okurken karşılaştım.”He broke off my leg.” cümlesinde zaten “break” kırmak demek neden “break off” dendi ya da ikiside mi kullanılabiliyor?

 4. HİLAL der ki:

  Emekleriniz için çok teşekkürler…..

 5. Sibel der ki:

  ders anlatiminiz mukemmel ama internetten izleme sansimiz olmuyuor. Surekli kesiliyor.

 6. Merve der ki:

  Hocam youtube kanalınıza ulaşılamıyor ilgilenirseniz sevinirim

 7. turkann der ki:

  hocam verdiğiniz emek için çok teşekkür ederim. videolarınız ve çeviri ile öğren kitabınız çok faydalı oluyor.hocam önerebileceğiniz başka kitaplar var mı?:)

Bir cevap yazın