İngilizcede Cümle Nasıl Kurulur?
Otuzuncu dersimiz olan bu derste farklı bir çalışma yapacağız. Bu dersimizde yeni bir konu anlatmayacağım; onun yerine, şu ana kadar geldiğimiz noktada edindiğimiz bilgileri kullanarak cümleler kurmaya çalışmanızı isteyeceğim. Buna kaynak olarak da Çeviriyle Öğren’deki bir Genel Revizyon ünitesini kullanacağız.

Çeviriyle Öğren’i hazırlarken, bir sayfadaki bütün cümlelerde aynı gramer konusu test edildiğinde, bir süre sonra cümlelerin düşünmeden, sistematik olarak çevrilebildiğini fark ettim. Bu bir olumsuzluktu. Bunun önüne geçmek için son beş veya on üniteyi kapsayacak şekilde farklı konulardan cümleler içeren Genel Revizyon ünitelerini ekledim. Genel Revizyon ünitelerinde farklı derslerde edindiğiniz bilgileri…


(Ticari amaç olmadan, PDF dosyasını ve videoları çevrenizle paylaşabilirsiniz.)

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İngilizcede Cümle Nasıl Kurulur? için 11 cevap

  1. Merve der ki:

    Hocam youtube kanalınıza ulaşılamıyor ilgilenirseniz sevinirim

  2. turkann der ki:

    hocam verdiğiniz emek için çok teşekkür ederim. videolarınız ve çeviri ile öğren kitabınız çok faydalı oluyor.hocam önerebileceğiniz başka kitaplar var mı?:)

Bir Cevap Yazın