Simple Past Tense Konu Anlatımı (İngilizce -Dili Geçmiş Zaman)
Bugünkü konumuz simple past tense; yani -dili geçmiş zaman. Türkçeye tam çevirisi “Basit Geçmiş Zaman” şeklinde oluyor. İlerleyen derslerde geçmiş zamanın daha karmaşık hallerini de göreceğiz.

-Dili Geçmiş Zamana, was/were konusunu anlattığım bir önceki dersimde giriş yapmıştım. Was/were konusunu anlattığım 28. derste sadece, “olmak” fiilinin -dili geçmiş zamanda nasıl kullanıldığını gösterdim. Bu derste ise diğer tüm fiillerle -dili geçmiş zamanda cümlelerin nasıl kurulduğunu anlatacağım.

-Dili geçmiş zaman, yaptı, etti, gitti, geldi şeklinde cümleler kurduğumuz zaman. Zaten bu yüzden ona “-dili geçmiş zaman” diyoruz. Yine öncelikle cümle yapısı üzerinde duralım, ardından…


(Ticari amaç olmadan, PDF dosyasını ve videoları çevrenizle paylaşabilirsiniz.)

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Simple Past Tense Konu Anlatımı (İngilizce -Dili Geçmiş Zaman) için 34 cevap

 1. Emrah der ki:

  Merhabalar,

  Hakikaten inanılmaz bir emek var. Birde derslerin PDF olarak hazırlanması ve harfi harfine yazılması beni mest etti. Bende yeni başlayan biri olarak inanılmaz mutlu oldum. Sıfırdan başlayıp size denk gelmem harika oldu. Ellerinize, emeğinize sağlık vallah.

  Saygı ve sevgilerimle…

 2. ismail der ki:

  Çok yararlı bir program.Teşekkür ederiz

 3. GÜL der ki:

  TEŞEKKÜRLER EMEĞİNİZE , YÜREĞİNİZE SAĞLIK

 4. samet der ki:

  youtube sıten kapandı buraya geldik bir an çok korktum üniversite hazırlıkta yine kalacağımdan ama burası aklıma geldı ve burdayım iyiki varsın tekrardan en baştan başladımm eyvallah saol varol .

 5. ibrahim982 der ki:

  Merhaba, düzensiz fiiller listesine ulaşamadım hocam. Videodaki link çalışmıyor. Başarılarınızın devamını diler, emeklerinizden dolayı teşekkürler. Ayrıca bu liste belki kitabınızın arkasında da olabilirdi.

Bir Cevap Yazın