If Clause Type 1 Konu Anlatımı
Bu ve bunu izleyen iki dersimizde İngilizcede “Conditionals” olarak bilinen koşul cümlelerini ve bunların türlerini öğreneceğiz. Koşul cümleleriyle kastım, içinde ‘eğer’ ya da ‘ise’ olarak çevrilebilen “if” kelimesinin geçtiği ve bir şeyin olması koşuluyla başka bir şeyin gerçekleşeceğini bildiren cümleler. Bu cümlelerin gerçeklik bildirme veya hayali olma durumlarına ve cümlelerin zamanına göre 0, 1, 2, 3 gibi türleri var. Bu türler yapı olarak birbirinden farklı olduğu için üç ayrı derse bölerek inceleyeceğiz. Bu dersimizin konusu ise sıfır ve birinci tür koşul cümleleri.

Koşul cümleleri içinde kuralları en net olan ve bu yüzden anlaması da en kolay olan tür, “Type 0” olarak bilinen sıfırıncı tür. Tüm koşul cümlelerinin ve dolayısıyla da…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

If Clause Type 1 Konu Anlatımı için 13 cevap

 1. emrah der ki:

  Güzel bir çalışma olmuş değerli hocam
  umuyorum devamı sadece 100 video ile sınırlı olmaz online bir eğitime dönüşür bu çalışmalarınız.

  Güzellikler içinde kalın 🙂

 2. cem coban der ki:

  hocam emeğinize sağlık. herşeyden önce paylaşımların hepsi birbirinden kıymetli. yaşım 36 ve lys5 gibi bir hazırlığın içindeyim. ayrıca kursa da yazıldım ama videolarınıza öncelik verdim.maksimum fayda sağladığı kanısımdayım. Lys için başkaca öneriniz varsa paylaşımanızı bekliyorum. herşey gönlünüzce olsun. saygılar.

 3. Onur der ki:

  Hocam relative clause ile ilgili bir çalışma yapabilirmisiniz who which ile ilgili

 4. MELTEM der ki:

  Gördüğüm en faydalı ingilizce eğitim videoları.. Emeğinize , yüreğinize sağlık.. Gerçekten sizin sayenizde ingilizceyle arası barışan çok kişi olduğuna eminim.. Teşekkürler.

 5. azat1907 der ki:

  hocam ‘unless’ konusu var mı videoaların içinde maalesef göremedim ben

Bir cevap yazın