İngilizcede Meslekler
Bu dersimizde İngilizcede başkalarının mesleğini sormayı ve kendi mesleğimizin ne olduğunu söylemeyi öğreneceğiz. Gelin öyleyse ilk olarak “meslek” kelimesinin İngilizcesiyle başlayalım. İngilizcede meslek “job” veya “occupation” olarak söylenir. “Occupation” kelimesi biraz uzun olduğu için meslek sorup söylerken genellikle “job” kelimesini tercih ederiz. Öğrenciler arasında bu kelimeyi “job” olarak telaffuz etme hastalığı var; siz sakın bu hataya düşmeyin.

İngilizcede “mesleğin ne” diye sormak “adın ne” diye sormaktan farksız. Tek yapmanız gereken şey, ad kelimesini kaldırıp yerine meslek kelimesini koymak. Aynen şu şekilde:

What’s your job?

Meslek sormak için kullanabileceğimiz diğer bir kalıp da…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İngilizcede Meslekler için 32 cevap

  1. Ben der ki:

    Selamun aleykum abi ben simdi universitede ingilizce hazirlik okuyurum ama ingilizce hic bir bilgim yok vizeyede 10 gun kaldi senin bu paylastigin videolari izlyum faydasi olur demi abi birde bana yardimci olurmusun abi ne yapmaliyim ingilzce ogrenmek icin cevabini bekliyurum tesekkurler simdiden

  2. Buğrahan Uğuz der ki:

    Hocam ben sizin videolarınızı sürekli izliyorum.Hakkını vererek yapıyorsunuz , çeviri kitabınızıda aldım onun haricinde pdf halinde test tarzı soruların olduğu dosyalarınız var mı acaba

  3. Baran der ki:

    meslekler liste indirme linki maalesef calismiyor Hocam 🙁

Bir cevap yazın