Although, Despite, In spite of, Nevertheless, However Kullanımı
Bu ve bunu izleyen dersimizde, adverbial clause olarak bilinen ve neden-sonuç veya zıtlık belirtebilen ifadeleri öğreneceğiz. İki serilik bu dersimizin ilkinde ise, zıtlık belirten ve Türkçede “rağmen” anlamına gelen, though, although, even though, despite ve in spite of yapılarına göz atacağız. Sonrasında da yine buna benzer anlamlara sahip olan, nevertheless, nonetheless, however, but … still ve even so kelimelerinin kullanımını öğreneceğiz.

İlk olarak though, although ve even though ifadelerinin üçünü birden aynı anda anlatmak istiyorum çünkü üçü de aynı anlama geliyor ve üçünü de aynı şekilde kullanıyoruz. Bu kelimelerin sahip oldukları anlam: “rağmen” veya tam olarak söylemek gerekirse, “…’ya rağmen”. Bu sözcükleri cümle başında veya iki cümlenin ortasında kullanabiliyoruz. “İki cümle” dememden de anlayacağınız üzere, bu kelimelerden sonra, öznesi-fiili olan…

Bu yazı Kısa Konu Anlatımı Videoları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın