Çeviriyle Öğren’in İkinci Baskısı Çıktı!
Merhaba. Size iyi bir haberim var. Çeviriyle Öğren’in ikinci baskısı çıktı!!!

Normalde bir kitabın ikinci baskısının çıkması demek, ufak tefek değişiklikler yapılarak yeniden basılması anlamına geliyor. Ancak Çeviriyle Öğren için durum biraz daha farklı oldu. Çeviriyle Öğren 2014 yılında ilk baskısını yaptığında ortada videolar falan yoktu. Bu videoları hazırlama işine daha sonra giriştim ve dolayısıyla da kitaptaki sıra ile videoların işleniş sırası yüzde yüz uyumlu olmadı. Ayrıca, videolarda ele aldığım bazı konular kitapta yoktu.

İşte tüm bunları dikkate alarak 2. baskısında bambaşka bir Çeviriyle Öğren yarattım. Her şeyden önce, kitaptaki ünite sayısı azaldı ama sayfa sayısı arttı. Bu nasıl oldu derseniz, bazı konuları tek bir ünitenin alt kolları olacak şekilde grupladım ve 100 ünitelik kitap 85 üniteye düştü. Sayfa sayısı nasıl arttı derseniz, çok faydalı olduğunu düşündüğüm ikili revizyon ünitelerine biraz daha fazla yer verdim. Örneğin, yakın geçmiş zamanla, devam eden yakın geçmiş zamanı çarpıştıran ya da simple past – present perfect ayrımı yaptıran ikili revizyon üniteleri gibi ünitelerin olmaması bence kitabın bir eksiğiydi. İşte bu ikili revizyon ünitelerini ekleyerek kitabı daha da zenginleştirdim. Ayrıca, genel revizyon ünitelerini de mutlaka her beş üniteden sonra bir tane olacak şekilde çoğalttım. Tabi videolara bağlı olarak eklediğim yeni ünite sayfalarını da dikkate almak gerek. Neticede, ilk baskısında 330 sayfa olan kitap, ikinci baskısında 368 sayfaya çıktı. Ama kalınlaşmadı; tam tersine inceldi. Nedeni ise bu baskıda 70 gramlık kağıt kullanmam. Bu sayede kitap hem hafifledi, hem de daha rahat açılır hale geldi. Yani ansiklopedi gibi bir şeye dönüşmedi.

Tabi hepsi bu değil. Hemen her kitabın ilk baskısında mevcut olan yazım ve baskı hataları düzeltildi. Elbette bu baskı için de %100 hatasız diyemem ama çok büyük oranda düzeltmeler, eklemeler ve çıkartmalar yaptım. Bazı cümleleri olduğu gibi çıkartarak yerlerine yeni cümleler koydum. Sonuç olarak hemen her sayfada ufak tefek tadilatlar yaptığımı söyleyebilirim.

Peki ikinci baskı ne zaman satışa sunulacak? Bu videoyu yayınladığım günden başlayıp “Çeviriyle Öğren’in üçüncü baskısı çıktı” konulu videoyu yayınlayacağım güne kadar satın alınan tüm kitaplar 2. baskı olacak. Birinci baskıyı satın alanlara bile mutlaka ikinci baskıdan da bir tane edinmelerini tavsiye ediyorum çünkü kitapta radikal bir değişim gerçekleşti. “Eee hocam ben daha yeni almıştım kitabı” diyenlere de bir müjdem var. Aşağıdaki özel link üzerinden satılan ilk yüz kitap indirimli olarak satışa sunulacak. Yüzüncü kitabın satılmasından 5 saniye sonra ise link kendini imha edecek.

Hepinize çeviriyle öğreneceğiniz bir gün diliyorum.

Hoşçakalın.

Bu yazı Bonus Dersler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Çeviriyle Öğren’in İkinci Baskısı Çıktı! için 10 cevap

Bir cevap yazın