Sizin İçin Cambly Kids’i İnceledim
Cambly’yi biliyoruz; anadili İngilizce olan kişilerle canlı olarak görüşmemizi sağlayan ve benim de daha önceki videolarımda sıkça kullandığım bir uygulama. Peki Cambly Kids nedir? Anadili İngilizce olan çocuklarla canlı olarak görüşmemizi sağlayan bir uygulama mı yoksa farklı bir şey mi?

Bu videoda Cambly’nin çocuklara özel olan Cambly Kids ürünü inceleyeceğim. Normalde bu şekilde sponsorlu videoları çok fazla yapmıyorum ancak bu tür teklifler geldiğinde tek şartım, o ürünü eğrisiyle doğrusuyla incelemek ve videoda bunlara her yönüyle yer vermek oluyor. Cambly Kids’i de bir eğitmenle görüşme yapıp sizler için masaya yatırdım.

Cambly Kids normalde 4-15 yaş arasındaki çocuklar için uygun. Ben bu yaşı biraz geçmiş olduğum için eğitmen Nessa beni görünce önce biraz afalladı 😊 Sonrasında ise ürün hakkında değerli bilgiler verdi. Elbette bu bilgileri kendisinden dinleyeceğiz ama özetlemem gerekirse Cambly Kids şu şekilde çalışıyor:

Cambly’de olduğu gibi burada da bir hesap oluşturuyoruz. Ancak acele etmeyin, çünkü bu videonun sonunda paylaşacağım indirim koduyla bu hesabı oluşturursanız %45 indirim kazanacaksınız. Hesabı oluşturduktan sonra bizden çocuk eklememiz istenecek. Mesela benim Ali, Veli ve Deli isimli üç tane çocuğum var. Ders randevularını yaşları ve gereksinimleri farklı olabilen bu üç çocuğa özgü olarak oluşturabiliyoruz. Dikkat ederseniz, randevu oluşturuyoruz dedim çünkü normal Cambly’den farklı olarak, öyle çevrimiçi gördüğümüz eğitmenin üstüne tıklayıp derse giremiyoruz. Öncesinden, hatta günler öncesinden randevu oluşturmak gerekiyor. “Günler öncesinden” dememin sebebi ise, Cambly Kids’deki eğitmen sayısının Cambly’ye göre daha az olması ve yüksek puanlı eğitmenlerin, geceden havlu atılan şezlong gibi çok önceden kapılıyor olması. Peki neden Cambly Kids’de daha az eğitmen var? “Amaan çocuk değil mi, kim olsa öğretir” demedikleri için, Cambly bu eğitmenleri büyük bir özenle seçiyor. Sadece anadilin İngilizce olma şartı aranmıyor; aynı zamanda gerekli pedagojik vasıflara sahip olma şartı da gözetiliyor.

Derslerin süresi ise 30 dakikayla sınırlandırılmış durumda. Çocukların dikkat süreleri daha kısa olduğu için, kıymetli dakikaların boşa harcanmaması amacıyla böyle bir sınırlama getirilmiş. Nessa’dan öğrendiğim kadarıyla bu derslere veliler de gözlemci olarak katılabiliyor. Hatta konuları öğrenip ders sonrasında pratik yaptırabilmeleri için bu durum teşvik de ediliyor.

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, o dile maruz kalmak ve aktif kullanmak. Sıradan İngilizce derslerinde öğrenilen birçok kelime ders sonrasında unutulabilir. Ancak bunları cümle içinde kullanmak ve telaffuzunu duymak kalıcı öğrenmeye fayda sağlar. Ayrıca, yabancı dilde kendini ifade etmek, çocukların özgüven ve iletişim becerilerini inanılmaz derecede geliştirir. Hele ki bu dersler şarkılar, oyunlar ve eğlenceli quizlerle daha eğlenceli hale getirilirse, yarım saatlik dersin bitiminde çocuğunuz sevinmez; tam tersine üzülür.

İşte siz de tüm bu nedenlerle yabancı eğitmenlerle konuşturan uygulamalardan çocuğunuzun da faydalanmasını istiyorsunuz. Ancak bunu yaparken çocuğunuzun dilinden anlayan (mecazi anlamda), onun gereksinimlerini bilen, özel olarak seçilmiş eğitmenler arıyorsunuz. Cambly Kids bunun için tasarlanmış bir uygulama. Çocuğunuz sizin gözetiminizde bire bir canlı derslere katılıyor ve bu dersler tamamen onun ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiriliyor. Yani bana sorarsanız gerekli ve yerinde bir uygulama olmuş. Eleştirebileceğim tek yönü eğitmen sayısının şimdilik az olması ve randevuların önceden alınması zorunluluğu. Bunun dışında sitenin kullanımı kolay ve Cambly’de olduğu gibi geçmiş dersleri bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Beğenmediğim ve önermediğim bir uygulamanın bırakın tanıtımını, inceleme videosunu dahi yapmam ve bu yönde bana gelen pek çok teklifi geri çevirdiğimi de dürüstlükle söyleyebilirim. Ağacı yaşken eğmek istiyorsanız Cambly Kids’i denemelisiniz. Ozerkids4 indirim kodu ile kaydolursanız ben bir şey kazanmayacağım ancak siz %45’lik bir indirim kazanacaksınız. Bu indirim kodu kısa bir süre geçerli olacak.

Size ve çocuğunuza bol İngilizceli günler diliyorum. Hoşçakalın

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.